Jesteś tutaj:: Centrum Zdrowia Medica » Pracownie » USG

Pracownia USG

 

Gabinet znajduje się w budynku szpitalnym, przy ul. Wł. Jagiełły 1 w Ostródzie (parter, wejście od strony dawnego Pogotowia).

Pracownia oferuje szerokie spektrum badań ultrasonograficznych, przy użyciu nowoczesnego, cyfrowego aparatu USG z przystawką Dopplera. Wysoko wyszkolona i doświadczona kadra medyczna, świadczy pacjentom poddającym się badaniu USG usługi medyczne na wysokim poziomie.

Badania w Pracowni przeprowadzane są bezpłatnie dla tych, którzy posiadają skierowanie od lekarza współpracującego z naszym szpitalem. Pacjenci, którzy otrzymali skierowanie z prywatnych gabinetów lekarskich, zobowiązani są do uiszczenia opłaty za wykonaną usługę, według cennika, dostępnego w Poradni.


Rejestracja do Poradni USG czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 14.00 . Możliwa jest również rejestracja telefoniczna po numerem: 89 646 06 49.


Wymagane dokumenty podczas rejestracji:

- skierowanie od lekarza rodzinnego lub lekarza specjalisty,

- ważny dokument ubezpieczenia,

- dokument z numerem PESEL.


Pracownia wykonuje badania w następującym zakresie:

- USG jamy brzusznej,

- USG piersi,

- USG tarczycy,

- USG układu moczowego,

- USG jąder,

- USG (Dopplera) naczyń krwionośnych.


Przygotowanie pacjenta do badania:

- USG jamy brzusznej: pacjent musi być na czczo, tzn., że w dniu badania nie może jeść, pić, i palić do momentu wykonania badania (wyjątek stanowią pacjenci przyjmujący leki doustne, które należy zażyć popijając niewielką ilością płynu.

- USG układu moczowego: do wykonania badania pacjent powinien się zgłosić z pełnym pęcherzem moczowym, tj., odczuwając parcie na pęcherz moczowy. W tym celu należy wypić od 1l do 1,5l płynu.

- Pozostałe badania USG tj., piersi, jąder, tarczycy, nie wymagają wcześniejszego przygotowania.